5 Nisan 2012 Perşembe

Poyraz'la Taksimde...


Poyraz'la en son Taksim'e gittiğimizde çok sevmişti. Kalabalık bir cadde, tramvay, dondurma ve İstikal'in vazgeçilmezi olan yürüyüş hepsini görmüştük beraber. Bu sefer sabahın erken saatlerinde Taksim'e gittik, önce kahvaltı ettik sonra kendimizi meydana attık. Henüz ortalık kalabalıklaşmamıştı, önce bol bol yem alıp bütün kuşları besledik.

Sonra caddeyi boydan boya yürüdük, etrafta bir sürü ilgisini çeken şey olduğundan baya uzun sürdü bu yürüyüş. Biraz yürüyor hemen sonrasında yoruluyor beyefendi ve kucak istiyor. Arabasını taşımak istemiyorum diye yanıma almadığım her seferinde pişman oluyorum çünkü çocuğu taşımak zorunda kalıyorum ki çocuk arabadan ağır :) Biraz yürüyerek, biraz kucakta İstiklal turumuzu attık. Teyzesinin gözlüğünüde gözünden çıkarmadı, gözüme güneş geliyo amaaa diye konuştu durdu.

Sanırım her haftasonu Taksimde bir yürüyüş oluyor -yada ben ne zaman gelsem rastlıyorum - bu sefer tıp çalışanlarının eylemi vardı. Hükümetin sağlık konusunda çıkardığı yasaları protesto ediyorlardı. Bizimki kılıçlı adamları görünce şaşırdı, kenarda durup izledik eylemlerini. Doktorlardan biri eyleme köpeğiyle gelmişti, Poyraz peşine takılıp gitmek istedi zor ikna ettik.

Birkaç kere tramvay gördük peşinden gittik, mızıka çalan çocuğu dinleyip para verdik, bunun birde geri dönüşü var deyip çok fazla ilerleyemeden geri döndük. İstanbul'a ilk defa gelenler gibi anıtın orda fotoğraf çektirmeyide ihmal etmedik tabii ki, gerçi benim oğlum anıtın önünde durmayı değil direk tırmanmayı tercih etti :)

1 yorum:

  1. kim sevmezki oraları.. her daim haraketli, her daim renkli.. çok iyi yapmışsınız..

    YanıtlaSil