16 Nisan 2012 Pazartesi

Poyraz'ın "Çocuk" Bisikleti ...


Poyraz'a ilk bisikletini o henüz 9 aylıkken almıştık :) Şurada görebileceğiniz ilk bisikletine 2 yaz bindi, bu sene havalar biraz ısınınca hemen bisikleti ortaya çıkardık. Fakat o da ne normalde 0-3 yaş yazmasına rağmen bisiklet çocuğa küçük geliyor, kemeri bile olmuyor bide üstüne üstlük o bebek bisikletiymiş beyefendi onu beğenmiyor. Zaten ne zamandır gittiğimiz yerlerde 4 tekerlekli çocuk bisikletlerine takmıştı kafayı, biniyor marketin içinde tur atıyor falan, oğlum nasıl öğrendin kendi kendine binmeyi diye hayretle bakıyorum. Dünya para verip aldığımız Smart Trike açığa alınınca elimiz mahkum gidip beyefendiye çocuk bisikleti aldık :)

Poyraz'a 1 kg. buğday alıp Yeni Camiinin orada ananesiyle bırakmıştık, o kuşları beslerken biz bisikleti alıp geldik. Geri geldiğimizde bisikleti görünce acayip sevindi :)) Bisikletcilerde genelde bu yaş grubu için 12 jant satılıyor ama bu da ilk bisikletin kaderini paylaşmasın biraz büyük alalım diye arayıp tarayıp 14 jant bulduk. Ayakları pedallara ancak yetişiyor desem yeridir ama genede binip hız yapmayı bile becerebiliyor cüce.

Vapurda bile bisikletinden inmedi, Kadıköy sokaklarında bisikletiyle gezdi durdu. Eve geldik, bisikleti eve sokucam diye tutturdu. Ertesi sabah kalktı ilk işi bisikletini sormak oldu, gösterdim ama bisiklete evde binilmez çok pis sokakta binilir deyip, kahvaltıyı hazırlamaya başladım. Baktım bundan ses çıkmıyor napıyor diye bakayım dedim almış bir paket ıslak mendik bisikletin her tarafını silmiş , sonrada bak anne pırıl pırıl tertemiz oldu artık binebilirim deyip evin içinde de bisikletine binmeye devam etti :))

Bisikleti almaklada iş bitmiyor tabii her akşam ben daha yemeğimi yiyemeden bahçeye inip bisiklete binmek için mızırdanıyor mecburen iniyoruz bahçeye. Parka giderken de bisiklet her daim yanımızda, acayip hızlı biniyor yalnız yavaş git desemde dinlemiyor, ben hergün birkaç saat bunun peşinden koşsam acayip spor olur yani :)) Bisiklet maceramız burada bitmedi birde gidildi bu bisiklete sepet, korna, ışık ıvır zıvır taktırıldı :)

Çok hızlı kullandığı için kask, dizlik, dirseklik bilumum güvenlik önlemi alındı. Kaskını takmadan parkta filan bırakmıyorum zira alıyor başını gidiyor, yetişebilene aşkolsun. Bilumum parklarda bisikletiyle tur atıyor. Topunu, suyunu sepete atıyor gezip duruyor minik kuş. 2.bisikletin hayırlı olsun kuzum, umarım kazasız belasız kullanırsın.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder