28 Mayıs 2012 Pazartesi

19.Mayısı kutladık...

Kadıköy Belediyesi senelerdir her 29.Ekim'de Bağdat Caddesinde Cumhuriyet yürüyüşü düzenler biz bu yürüyüşlere yıllardır katılırız. Sağolsun başkanımız Selami Öztürk olmasa zaten memlekette bu bayramları kutlayacağımız yer nerdeyse kalmadı sayılır. Selami Bey'de böyle düşünmüş olacak ki bu yıl 19 Mayıs'ta da bir yürüyüş düzenledi. Geçen seneki anlam veremediğim 19.Mayıs stadlarda kutlanmayak kararından sonra buna çok sevindim doğrusu. Hatta son ana kadar hükümet Atatürk anıtlarına çelenk konulmasını bile yasakladı ama bu Kadıköy belediyesini ve bizleri yıldırmadı. 19.Mayıs'ı çoşkulu bir kalabalıkla birlikte Bağdat Cadde'sinde kutladık.


Poyraz ve Ada'yı günün anlam ve önemine uygun giydirdik. Kendimizde kırmızı beyazlarımızı giydik. Bu ikisi çok tatlı oldular kırmızı & beyaz pek uyumlu oldular.


Yürüyüş boyuncada pek huysuzluk etmediler.Hele Ada tam bir maskot oldu herkes resmini çekti. Beyaz elbisesi ve bayrağıyla tam bir Cumhuriyet bebeği olmuştu. Yürüyüş boyunca benim oğlum bazen arabasında oturdu bazende yürüyüşe katıldı. Yürüyüşe arkadaşlarımızda gelmişti, yol boyunca hep birlikte marşlar söyledik. Yürüyüşün sonunda her yıl olduğu gibi Selami Öztürk önderliğinde andımızı söyledik. Bir kez daha Kadıköylü olmaktan gurur duydum. 19.Mayıs gibi önemli bir günü unutturmaya çalışa zihniyete inat biz hep birlikte yürüdük, umarım seneye bu kutlamalar ülke çapında ve daha çoşkulu yapılır.


Yürüyüş bittikten sonra Caddebostan Sahilde büyükşehir belediyesinin düzenlediği gençlik konserine gittik. Biz yürürken Göksel sahne almış ve inmişti biz sahile ulaştığımız sırada Yaşar çıktı sahneye. Ortaokuldayken Yaşar'a aşıktım :) daha önce konserine de gittim ama bu kadar yakından görmek hoşuma gitti doğrusu. Yaşar 1,5 saat sahnede hepimizi çoşturdu, bol bol dans ettik ve eğlendik. Konserin başında kuzum arabasında uyudu, bizde rahat rahat eğlendik...

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder