3 Mayıs 2012 Perşembe

23.Nisan Çocuk Şenliği...


23.Nisan'la ilgili son etkinliğimiz Üsküdar Belediyesinin Validebağ Korusundaki Çocuk şenliğine gitmek oldu. Geçen senede gitmiştik bu şenliğe ama Poyraz daha küçüktü bu sene çok daha iyi anlıyor herşeyi ve şenliği çok sevdi. Özellikle maskotlara bayıldı peşlerinden ayrılmadı.


Koruya giderken uçurtma almıştık ve ilk olarak uçurtma macerasıyla başladık fakat çok başarılı olamadık :) Uçurtmalar plastikti ve tüm çabalarımıza rağmen fazla uçmadı. Görevlilerden yardım istedik ama o da işe yaramadı uçurtma sevdamız kısa sürdü :)


Şenlik alanında çocuklar saatlerce sıkılmadan oynadılar. Maskot bando hem sahnede hem alanda devamlı çocukların yanındaydı. Sahnede de sürekli oyunlar vardı, bizimkilerin yaş grubuna uygun değildi belki ama çok güzeldi sahnedeki oyunlar. Bir tarafta standlar kurulmuştu ve hepsinde farklı atölyeler vardı resim atölyesi, kukla yapım atölyesi vs. gibi bunlarda bizimkilere göre değildi ama çok güzel bir düşünce. Bütün şişme oyuncaklar, lunapark oyuncakları hepsi düşünülmüştü.

Başka bir yerde çocuklara ücretsiz patlamış mısır, meyve suyu ve pamuk şeker dağıtıyorlardı. Bizimkilerde ilk pamuk şekerlerini yemiş oldular.

Tam giderayak da şişme oyuncaklara daldı iki canavar. Zıplayıp durdular ve çok eğlendiler.

Akşama kadar korudaki şenliklerde eğlenen kuzularla çıkışta da Özgürlük Parkına gittik. Burada da Nükleer Enerjiye karşı çıkanların düzenlediği Gökkuşağı Şenliği vardı. Çocuklar cafede yemek yeyip oyun oynarken ben bir süre Moğollar konserini bile dinledim... Sonra çocukları oyuncaklarda oynattık yani bütün gün oyuna doydu kuzular...

Saat 13.30 civarı buluşan Poyraz ve Ada parktan sonra gene ayrılmadı ve bu sefer bizim evde sanat etkinliği düzenledik. Park çıkışı bize geldik ve yeni aldığımız boya ve fırçaları test ettik. Evde iki küçük sanatçı yetiştiriyoruz yani ikiside resim yapmayı seviyor aslında resim yapmaktan ziyade boyalarla oynamayı seviyorlar demek daha doğru. Veriyoruz ellerine fırçaları kağıdı, orayı burayı heryeri boyayıp duruyorlar. Resim etkinliklerinden sonra saat 23 gibi iyi geceler deyip ayrıldı Poyraz ve Ada :)

3 yorum:

 1. canımm
  sayfamda çok yönlü blog ödülün var alırmısın.
  http://annemutfakperisi.blogspot.com/

  YanıtlaSil
 2. merhaba

  size bir mim bıraktım kitaplar hakkında ...ilgilenirseniz..

  teşekkürler

  YanıtlaSil
 3. blog adresini vermeyi unutmuşum
  http://bizdenhayatvehobi.blogspot.com/2012/05/kitap-mimi.html

  YanıtlaSil