22 Mayıs 2012 Salı

Aktivite önerisi : Bulgurdan Gökkuşağı


Daha önce bulgur ve sıvı gıda boyası kullanarak yılbaşı duyusal havuzu yapmıştık. Artık bahar geldiği için bu sefer gökkuşağı yapmaya karar verdik. Bulgurlarla oynaması çok zevkli fakat ortalığa çok dağılan birşey bu deneye kalkışmadan önce yere birşey sermenizi şiddetle öneririm. Gerçi sersenizde gene koltukların altı bile bulgur oluyor önceden uyarayım :) Herşeye rağmen bu deneyi yapmaya karar verdiyseniz tebrikler deyip nasıl yapıldığını anlatayım :) Tek ihtiyacınız olan bulgur ve çeşitli renklerde sıvı boyalar. 

Bulgurları değişik renkler yapabilmek için buzdolabı poşetlerine doldurdular, sonra her poşete başka renk bir boya döktük ve poşetleri ellerinde mıncırmak, sallamak suretiyle boyanın tüm bulgurlara yayılmasını sağladılar. Böylece poşetin içindeki tüm bulgurlar o renk oldu. Bizim elimizde sadece 3 renk vardı daha fazla olsa daha güzel bir gökkuşağı yapabilirdik ama nasıl yapıldığını anladınız sonuçta :) Renk renk bulgurları tepsiye güzelce dizdik (itiraf ediyorum bu kısmı ben yaptım :p) Böylece minik gökkuşağımız hazır oldu ..Ada minik elleriyle eserimizi tutuyor :)

Benim oğlum biraz haydut olduğundan gökkuşağımızın ömrü birkaç dakika sürdü çocuğun en sevdiği şey yaptığımız şeyleri hemen bozmak :) kız çocuk öylemi biz Ada'yla saatlerce oynardık o bulgularla ama haydut oğlum hemen bozuyor ve etrafa dağıtmaya başlıyor :) İşte eserimizin sonu ...

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder