23 Mayıs 2012 Çarşamba

Minik sanatçılar iş başında...


Evde iki Picasso yetiştiriyoruz :)) bunlara her türlü boya, fırça, alet edavat aldık durmadan resim yapıyorlar. Gerçi sadece kağıdı değil masa örtüsünü, sandalyeleri falanda boyuyolar ama napalım sanat uğruna katlanıyoruz. Mothercareden boyalar, fırçalar, boya kapları,önlük ve Migros'tan kocaman resim defterleri aldım. 4-5 değişik kapta su koyuyorum önlerine, veriyoruz fırçaları ellerine özgürce çalışıyorlar :)


Aynı boyalarla sünger baskı yapıyorlar. Boyayı fırçayla baskı süngerinin üzerine iyice sürmesini söylüyorum sonra boş kağıda şekiller çıkarıyor ve bu iş acayip hoşuna gidiyor.


Poyraz ve Ada'nın ilişkileri çok inişli çıkışlı :) bazen uzun uzun çok güzel oynuyorlar bazende bir boya için kavgaya tutuşuyorlar. Genelde herşeyden iki tane olmasına rağmen mutlaka kavga edecek bişey bulabiliyorlar :) 


Çok güzel eserler yaratıyorlar, suyla değişik renkler elde etmek hoşlarına gidiyor. Boyama kitabı verip  bir şekil boyatmakla kısıtlamak yerine boş kağıt verip özgürce çalışmalarının daha iyi olduğunu düşünüyorum. Yarattıkları eserleri kurumaya bırakıp ertesi gün duvarlarımızda sergiliyoruz , evet evet evde minik bir Picasso yetiştiriyoruz :)

1 yorum:

  1. Oy yerim ben resim yapan elleri. Ne kadarda güzel yapmışlar.En önemliside yaptıkları işi ciddiye alıyorlar (ki bu en önemlisi). Ada da çok akıllı maşallah.Küçük olmasına rağmen Poyraza nasıl da ayak uyduruyor.Gördüğüm kadarıyla da zorlanmıyor.Kuzulara benden birer maşallah.Bu büyük boy resim defterinden bizim kuzuda da var. dönüp dönüp aynı defterleri getiriyor.Bende 23 Nisan indiriminde stok yapmıştım :))

    YanıtlaSil