6 Haziran 2012 Çarşamba

Disney Live Müzikal : Mickey'nin Müzik Dünyası


İstanbul Çocuk Tiyatrosunun (http://www.ict-turkey.com) hazırladığı Disney Gösterisininin (http://www.disneyturkiye.com.tr/disneylive/mickeyninmuzikfestivali/) reklamlarını televizyonda görmüş ve çok beğenmiştim fakat Poyraz'ı götürme konusunda kararsızdım zira oğlum sabit oturmayı pek sevmediğinden bazı oyunlarda daha 10 dk.da sıkılıp çıkalım eve gidelim diye tutturmaya  başlayabiliyor. Bu yüzden güvenip de bilet almadım biraz daha büyüsün öyle gideriz nasılsa diye düşünüyordum. Twitter'da gezinirken İstanbul Çocuk Tiyatrosunun takipçilerine bilet hediye ettiğini gördüm ve şansımı deneyeyim dedim. Tek yaptığım aşağıdaki twitter hesabını takip etmek oldu ve şansıma iki kişilik bilet kazandım :) https://twitter.com/#!/ICTTurkiye


Gösteri yeni açılan Trumph Towers AVM'de sahneleniyor ve buraya ulaşımda oldukça kolay. Mecidiyeköy'ün merkezinde. Gösteriye tamda anneler gününde yer ayırttık ve tabii ki oğlum arkadaşı Ada'dan ayrılmadığı için  birlikte gittik. AVM'nin bir katını tamamen çocuklara ayırmışlar ve çok hoş olmuş. Yemek yeyip bilumum oyuncaklara baktıktan sonra saat 6da salona girdik.

Gösteri başlayıncaya kadar acaba oğlum duracakmı, sevecekmi, izleyecekmi gibi endişeler taşıyordum fakat gösteri başladıktan sonra bu endişelerim uçup gitti zira bizimki hipnotize olmuş gibi ve bayıla bayıla izledi gösteriyi. Normalde tiyatro ve sinemada 20-25 dk. sonra kıpırdanmaya sıkılmaya başlayan oğlum bu gösteriyi sonuna kadar ve severek izledi. Fakat gösteri öyle güzeldi ki gerçekten bizde 4 yetişkin olarak severek izledik.

Poyraz'la özellikle kışın sık sık tiyatroya gittik ve maalesef bütün çocuk oyunları yeterli derecede özenle hazırlanmıyor , hiç beğenmediklerimiz bile oldu fakat bu çok profesyonelce hazırlanmış bir gösteriydi. Danslar, müzikler, kostümler herşey bir harikaydı diyebilirim. Bizlerde çocuklarda ağzımız açık seyrettik.

Gösteri bittiğinde Poyraz sahneye çıkıp maskotları yakından görmek istedi ama bu mümkün değildi baya bir süre sahnenin etrafında dolaşıp durdu. Bu gösteride emeği geçen herkesi çocuklar için böylesine özenli bir gösteri hazırladıkları için tebrik etmek lazım. Ayrıca İstanbul Çocuk Tiyatrosuna hediye biletler için bir kezde buradan teşekkür ederim. Gösterinin son günleri , bu fırsatı kaçırmayıp çocuğunuzu bu hafta sonu götürün derim.

1 yorum:

  1. Biz de bayldık. Daha önce de gitmiştik Disney ilk defa Türkiye'ye geldiğinde. O zamandan bu yana Mickey fanıyız:)

    Gerçekten de gayet iyi hazırlanmış ve çocukların bayıldığı bir gösteriydi.

    Kışın Kağıthane sahnesinde Uğurböceği oyununu tavsiye ederim. Nispeten interaktif olabilecekleri ve hareketli bebeleri de kesecek bir oyun:)

    YanıtlaSil