15 Haziran 2012 Cuma

Ormana gidelim..


Şehir hayatında binaların içinde yaşıyoruz, İstanbul gibi büyük bir metropolde nefes alınacak yer sayısı maalesef çok az. Bütün ağaçlar kesilip yerine bina dikildiğinden çocuğu ormana götürmek için baya bir yol gitmek gerekiyor. Bizimki devamlı parkta ve yeşillik görüyor allahtan ama ormanın yerini tutamaz asla. Bir haftasonu piknik yapmak için ormana gittik. Yemeğimizi yedikten sonra birlikte ormana keşfe çıktık.


Halkımızın tercihleri bazen bana çok garip geliyor piknik alanında insanlar yanlarında davul zurna getirmişti mesela :) Pazar günü olduğundan her yer aşırı kalabalıktı ve maalesef pisti. Biz hemen karnımızı doyurup ormanın derinliklerne daldık. Ormanda paintball oynanıyormuş meğer önce uzaktan seslerini duyduk sonra adamları gördük. Poyraz giysilerinden biraz korktu  :)


Koca koca adamlar pek eğleniyordu doğrusu, Poyraz'ı bunun bir oyun olduğuna ikna ettikten sonra oturup biraz seyrettik, gerçekten de gayet eğlenceli görünüyordu uzaktan. Paintball oynayan adamların oyunu bitip dağıldıktan sonra bizde kuzumla kozalak avına çıktık. Etrafta kozalak aradık , bulduklarımızı eve götürmek üzere topladık.

Orman Poyraz'ın çok hoşuna gitti gerçi istediği gibi koşturamadı zira engebeli bir arazi ve düşmesin diye devamlı elinden tutmak zorunda kaldım ama genede severek gezdi. Ağaçları inceledik uzun uzun aslında bizimki doğadan ziyade hayvan düşkünü bir çocuk olduğundan aklı piknik yapılan yerde gördüğü civciv, ördek yavrusu ve tavuklarda kaldı. Oraya gidelim diye tutturunca gidip yavru hayvanları izledik.

Ormanın derinliklerinde başbaşa gezmek çok iyi geldi ikimizede, Poyraz durmadan keşfe çıktık dimi anne deyip durdu :) etrafta kimse olmadığından kendi kendimize hatıra fotosu çektik :)


Daha sonra piknik alanına geri döndük, zaten akşam olmuştu, tekrar ormana gelmek üzere ayrıldık. İstanbul gibi bir kentte daha fazla, bakımlı ve temiz ormanlık alanların olmasını diledim , belki bir gün gerçekleşir bu dileğim kim bilir...

1 yorum:

  1. Çok iyi yapmışsınız. Hepinize nasıl da iyi gelmiştir..

    YanıtlaSil