29 Haziran 2012 Cuma

Poyraz'la 3.Pilav Günümüz

Oğlum henüz 3 yaşına girmedi ama bugüne kadar 3 kere sevgili okulum Darüşşafaka'da pilav gününe gittik birlikte. İlkinde henüz 8 aylıktı, 6 yıl boyunca yatılı okuduğum, yuvam dediğim okuluma 8 aylık oğlumla gitmek çok ama çok değişik bir anıydı. Zamanında gecelerce uyuduğum yatakta onu emzirip , altını bile değiştirdim. İlk pilav günümüzden kareler burada.
2.pilav gününde artık yürümeye  başlamış olan Poyraz etrafta koşturdu, kucaktan kucağa gezdi. Beni rahat bırakmadığından çoğunlukla babasıyla takıldı ama arada bir yanımıza gelip arkadaşlarımla tanıştı. 2.pilav günümüzde burada


Poyraz çok erken kalktığından 3.pilav günümüzede oldukça erken bir saatte gittik, henüz resmi tören bile başlamamıştı :) Bizde bir zamanlar bütün boş vakitlerimi geçirdiğim lokalde takıldık, bizim zamanımızda bilardo masası falan yoktu gerçi oturup çay içip muhabbet ederdik. Poyraz'ı bilardoyla ancak bir süre oyalayabildik, sonra düz duvara tırmanmaya başladı yaramaz oğlum.


Hayatımda ilk defa resmi törenede bu yıl katıldım gerçi sadece 15-20 dakikasını izleyebildim ama olsun, derken yavaş yavaş arkadaşlarım gelmeye başladı, toplandık ve her sene olduğu gibi sohbet, muhabbet, kahkaha..

İnsanın çocukluk arkadaşları hiç büyümüyormuş gibi geliyor ama büyüyoruz valla bir kısmımız anne-baba olduk. Dönem arkadaşımız Okan bizim okulda müdür yardımcısı oldu mesela, minik öğrenciler için nasıl bir otorite kimbilir ama biz baya geyiğini çevirdik kendi aramızda, gördüğünüz gibi herkes müdür yardımcısının önünde el pençe divan duruyor :)

Geçen sene dönemden 3 arkadaşımızın bebeği oldu seneye bir sürü bebek görmek istiyorum pilavda. Yakışıklı Çınar aynen Poyraz'ın ilk pilavında olduğu gibi henüz 7 aylık, dünyaya hoş geldi , seneye pilavda oğlumla top koşturur artık. Yurtdışında / şehir dışında yaşayan çok arkadaşımız var , onlarda çocuklarıyla gelse baya kalabalığız aslında ama işte mesafeler var aramızda maalesef.

Biz daha sohbete doyamadan yemek saati geldi. 6 yıl boyunca her cuma yediğimiz gibi kurufasülye & pilav & hoşaf üçlüsünü afiyetle yedik. Hatta ben Poyraz'a bile yedirdim. Bizim aynı güne başka bir organizasyona katılma mecburiyetimiz olduğundan bu sene yemekten sonra hemen ayrılmak zorunda kaldım, genelde her yıl yemekten sonra taksime gidiliyor zaten ben Poyrazla gidemiyordum ama olsun genede arkadaşlarımla daha çok kalmak isterdim. Her sene bizi aynı sıcaklıkla kucaklayan güzel okulum Darüşşafaka'dan bu yılki pilavda doyamadan ayrıldım, seneye görüşmek üzere arkadaşlar...(şaka lan seneyeden önce görüşelim :p)

Not: Neredeyse 1,5 ay önceki pilavın yazısını yeni yazabildiğim için kendimi esefle kınıyorum :p tarihide not düşeyim bari 20.Mayıs.2012.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder