6 Temmuz 2012 Cuma

Poyraz ve babasının 3.Babalar Günü...


Poyraz ve babasının ilk babalar gününü oldukça güzel bir mekanda Polonezköyde kutlamıştık, 2.babalar gününü ise küçük bey artık yürümeye başlamış olduğundan Bebek'te kahvaltıyla başlayıp Taksim'de yemek ve İstiklal caddesi gezisiyle noktalamıştık. Bu sene yaz biraz geç geldiğinden Haziran ayında haftasonları yazlığa gitmeye başladık zira bizimki havuza bayılıyor, girdi mi çıkmak bilmiyor. Cuma akşamı yazlığa gitmeden önce Poyraz babalar günü hediyelerini verdi.

Cumartesi günü çalışan babası Pazar sabahı Poyraz'ın uyanışına yetişmek için erkenden yazlığa geldi. Ev halkının uyanmasına daha çok olduğundan biz oğlumla hazırlanıp babayı babalar günü kahvaltısına götürdük. Avalon bizim yazlıktayken çok sık gittiğimiz deniz kenarında güzel bir mekan. Babalar gününe deniz kenarında güzel bir kahvaltıyla başladık.


Baba & Oğul kedi sever olduklarından hemen bir kedi bulup onu sevmeye başladılar. Açık havada güzelce kahvaltı eden Poyraz kahvaltının kalanlarıyla kediyi besledi.

Kahvaltıdan sonra yazlığa döndük, hava inanılmaz sıcaktı hemen mayolarımızı girip kendimizi havuza attık. Kuzu 2 haftadır geliyor ve bu sene çocuk havuzunda ayağı yere değdiğinden havuza girdimi çıkmak bilmiyor. Serdar babalar gününün 3te ikisini çocuk havuzunda Poyraz'ı eğlendirmekle geçirdi. Ama zaten babalar gününde amaç da bu dimi baba oğul vakit geçirdiler işte :)

Akşama kadar havuzda eğlendikten sonra akşam yemeği için eve gittik ,bizimkini saldık bahçeye. Yazlıkta alt kat komşumuz Poyraz'ın arkadaşı Demir. Bahçeye çadır kurmuşlar, birde Kral isimli köpekleri var. Poyraz , Demir'le bazen iyi anlaşıyor, bazen dövüyor :( değişik bir arkadaşlıkları var. Bunlar güya tenis oynarken babalarda seyrediyor kenardan fakat akıllı Kral gelip devamlı toplarını çalıyor bu gariplerimin :)

Kral'ın aslında kendi topları var oynaması için ama yok aklı fikri bunların minik toplarında bir türlü rahat verip oynatmıyor çocukları :) Bizimkilerde çareyi Kralı sevmekte buluyorlar :)

3.Babalar gününde de akşam oluyor, bu tür günleri kutlamayı sevmeyenler var biliyorum ama bence güzel. Evet hergün anneler günü hergün babalar günü kabul ama özel birşeyler yapmak da insanın hoşuna gidiyor. Ben babamı uzun yıllar önce kaybettiğimden Poyraz doğana kadar benim için babalar günü hep hüzünlüydü ,şimdi artık anlamı değişti gene hep bir yanım buruk ama Poyraz'ın varlığı ve onun babalar gününü kutlaması beni bir nebze mutlu ediyor. Serdar ve Poyraz'ın nice nice uzun yıllar çok güzel babalar günleri kutlamalarını diliyorum...

1 yorum: