2 Ağustos 2012 Perşembe

Poyraz'ın Kitaplığı - Tübitak Yayınları

Bloguma yaz rehaveti geldi nerdeyse 1 aydır yeni yazı yazmamışım, tek nedeni tembellik değil bütün haftasonlarımız yazlıkta, hafta içleride işten kalan zamanlar parkta, gezmede geçtiğinden , eve gidip pc.nin başına oturamıyorum bir türlü. Fakat geçen hafta aldığım Tübitak kitaplarını o kadar çok beğendim ki , yazmasam olmazdı. Aslında Tübitak yayınlarının çok güzel olduğunu biliyordum ama +3 yaştan başladığı için bugüne kadar almamıştım. Poyraz'ın 3 yaşına da 2 ay kaldığına göre vaktidir deyip internet sitesine girip kitapları inceledim.
Tübitak yayınlarını D&Rda veya diğer zincir kitapçılarda bulamadım ama kitapları online satın alabileceğiniz adresi var : http://esatis.tubitak.gov.tr , ben buradan kitapları inceleyip bir liste yaptım. Kitaplar elime ulaşana kadar bu kadar kalite bir baskı ve güzel içerik beklemiyordum. Kitapların hem fiyatları piyasadaki benzerlerine göre çok uygun , hemde içerikleri harika. Bu aşağıda fotosunu koyacaklarım sünger kapak, çizimleri, anlatımları harika ve her biri 10 TL.


Kitapları alınca Poyrazdan önce kendim karıştırmayı, okumayı seviyorum. Bunların hepsinede bayıldım. 2.çocuğa bile saklanacak kadar kaliteli bir basım. Aşağıdakiler sünger kapak değil ama her biri ayrı ayrı çok çok güzel kitaplar. 3 yaş ve üzeri çocuğu olanlara şiddetle tavsiye ederim. Geçen haftasonu gittiğimiz mini tatilde yanımıza birkaç tanesini aldık ve Poyraz'da çok sevdi yeni kitaplarını.
10 gün sonra tatile çıkacağız ve giderken bütün kitapları yanımıza alacağız zira Poyraz normalde havuz veya denizden çıkmayan bir çocuk. Onu şezlongta biraz olsun oturtmanın tek yolu birşeylerle oyalamak. Kitap da çok sevdiği birşey olduğundan 2 hafta boyunca bunları okuyacağız. Sadece okumak değil biraz üzerinde çalışacabileceğimiz kitaplarda aldım. Aslında 3 yaşından önce eğitim vermeye karşıyım zaten uzmanlarda önermiyor ama en azından sayılarla tanışması için aşağıdaki kitabı ve sayı kartlarını aldım. Sayı kartlarını henüz açmadık içeriğini bilmiyorum ama kitap çok hoş.
Kitaplar arasında en çok beğendiklerimden biriside aşağıdaki kitap. Fiyatı sadece 3,5 tl ve içinde gerçekten 1001 hayvan resmi var, birkaç sayfasına baktık ve bayıldık. Çizimleri harika ve hayvanları seven çocuklar için çok zevkli bir kitap.

Tübitak'ın 3+ yaş serisindeki kitapların bir kısmını almış olduk, başka kitaplarıda var ama yaşının biraz daha büyümesini bekleyip onlarıda kütüphanesine ekleyeceğiz. Bu arada bizim kütüphanede onun boyunun yetişebildiği 2 raf ayırmıştık Poyraz'a ama gittikçe yayılıyor kendisi yakında bir sırayı ele geçirecek :)

Çocuklara kitap okuma alışkanlığını küçük yaşta kazandırmanın çok önemli olduğunu düşünüyorum, kendimde okumayı çok seven birisi olduğumdan Poyraz'a bunu aşılamaya çalışıyorum şimdilik o da çok seviyor. Hatta geçen gece kitabına sarılıp uyudu :) Güzel bir sözle bitirelim yazıyı.

Children are made readers on the laps of their parents..Esilie Buchwald
(Çocuklar, iyi birer okuyucu olmayı annelerinin kucaklarındayken öğrenirler.)

3 yorum:

 1. Nihalcigim bizde de var o kitaplarin bircogu, ben de (Selin de) cok begeniyor. Golde, ciflikte kitabi favorilerden. Deniz Kiyisinda da basarili ama icindeki bazi canlilarin adini ben bile bilmiyorum hala :)) Size simdiden iyi okumalar ve iyi tatiller canim

  YanıtlaSil
 2. merhabalar
  bizde bunların bazılarını aldık..rüzgarlı bir gün ile yavru köpeğe bayıldık..iyi günlerde okuyun

  YanıtlaSil
 3. biz daha yolun başında sayılırız ikiz kızlarım henüz 9aylıklar blogger oldum şimdi hem tecrübeleri keşifte hem de takipteyim ,sevgiler
  defnevederin.blogspot.com

  YanıtlaSil