14 Eylül 2012 Cuma

Caddebostan Çocuk Şenliği


Birkaç hafta boyunca facebook'ta Caddebostan Çocuk Şenliğinin daveti geliyordu. Caddebostan zaten çok sık gittiğimiz bir yer olduğundan gidip bir neler var diye bakalım dedik. Afişlerinde Dalyan Park diye yazdığından sahile Fenerbahçe istimaketinden girdik ama meğer şenlik Migros'un ordaymış. Yanlış bilgi nedeniyle pazar sabahı yürüyüş yapmış oldum. Poyraz ve babası arabayla şenlik alanına geldiler. Çimlerde bir sürü çocuk ve onlara oyun oynatan çok tatlı animatörler vardı. Poyraz bu tür grup oyunları için henüz küçük diyordum ki oğlum beni yanılttı ve oyunlara abla ve abilerin yardımıyla katıldı :)

Çocuklar için güzel oyunlar düşünmüşlerdi. Bizimki takım oyunlarına bile katıldı kendi çapında, topaç çevirdi. Daha sonra aileleri de işin içine kattılar , anne babalar olarak bizimde oynamamıza izin verdiler :)

Oyun alanı kenarında birçok anaokulu, oyuncak firması, aktivite merkezi gibi firmalar standlar kurmuşlardı ve oralarda da çocuklar için çeşitli etkinlikler vardı. Poyraz ve Ada standları tek tek gezip hoşlarına giden yerlerde etkinliklere katıldılar.

Standlardan birinde yüz boyama yapılıyordu ve oğlum kedi oldu. Eskiden olsa asla sabit oturup bekleyemezdi yavaş yavaş büyüyor galiba bu velet :p

Sütaşın standında inek maskotu vardı , bizimki ilginç bir şekilde hayvan maskotlarını çok seviyor. İneğin peşinden koşup durdu uzun süre, bakıp bakıp gülüyor, kuyruğunu çekiyor. Baya bir eğlendiler inekle.
Şenlikteki bana göre en ilginç stand Da Vinci Learning'e aitti. 15.Eylül'de ilk dergileri çıkacakmış alıp inceleyeceğim çok güzel deneyler yaptılar ve çocukların hepsi ilgiyle izledi. Bizimkide dikkatle izledi, birşeyler patlattılar vs. ama hep çocukların anlayacağı şekilde açıklamalar yaparak yaptılar herşeyi, benim bile hoşuma gitti.Deneylerin bazılarına çocuklarıda kattılar.
1 saat bakıp çıkarız dediğimi şenlikte 3 saate yakın vakit geçirdik. Çocukların ikiside ortamı sevdi, oyunları sevdi, şenlikten sonra onları Kalamış parkına götürdük, bütün gün çocuklar gibi şendiler anlayacağınız :)

2 yorum: