1 Kasım 2012 Perşembe

3.Yaş Doğumgünü Partisi..

 
Partimizin olacağı Cumartesi sabahı erkenden kalktık ve önce kendi hediyemizi verdik. Bir sürü oyuncağı olduğundan oyuncaklar çok fazla ilgisini çekmiyor artık ama nedense bu uçağı çok sevdi sanırım ilk kez bir uçağı olduğu için akşama kadar elinden düşürmedi.
 
Masamız minikler için hazırlanmış olduğundan bozulmasın diye dışarı çıkıp kahvaltı ettik J sonra kuzu parkta babasıyla oynarken ben eve dönüp son hazırlıkları bitirdim. Onlar bu sırada gidip pastayı alıp geldiler. Her şey hazırlanıp kuzu ve kendim de giyindikten sonra misafirlerimiz gelmeye başladı.  Onur, Ada, Cansın, Melis, Ali Tuna, Güney, Defne – Melis- Deniz kardeşlerde gelince tüm misafirlerimiz tamam oldu ve partimiz başladı. Çocuklar jet hızıyla Poyrazın odasını dağıttıktan sonra ordan sıkılıp Serdarın odasına geçtiler, sonra salon derken etrafta koşturup durdular J
 
Poyraz pasta eve geldiği andan itibaren pastaya kafayı taktı illa keselim yiyelim diye baya bir ağladı herkes tamamlanınca ilk iş pastasını kestik de rahatladı çocuğum J Çocuğun olayı köpeğin çeşitli yerlerini yemekmiş önce kuyruğunu koparıp yedi sonra kulaklarını sırayla parçaladılar zavallı köpeği J
Çocukların karınlarını doyurduktan sonra evin çeşitli yerlerine dağıldılar J bir ara baktım Serdar’ın etrafında toplanmışlar, bir ara yatak odasındalar , baya bir koşturup eğlendiler.
 
Çocukları doyurup eve saldıktan sonra biraz da biz anneler oturup bir şeyler yedik ve az da olsa sohbet edebildik.
 
Yemekten sonra hiçbir detayı atlamayan parti organizatörlerimizin çocuklara bir sürprizi vardı. Şirin Baba kostümü almışlar, kostümde epey büyüktü ama Nesrin giydi ve şirin baba oldu. Çocuklar çok sevdi, birlikte oyunlar oynadılar. Fakat o kostümün içinde bütün gün duranlara allah sabır versin çok terletiyormuş, Nesrin bir süre sonra kostümün kafasını çıkarınca bir sürede onunla oynadı çocuklar.
 
Sıra pinyataya geldi normalde pinyata dışarıda yapılan doğum günlerinde daha iyi olabilir zira yüksek bir yere asmak lazım mesela ağaç gibi ama evde tavana asamayacağımız için bizde pinyatayı bir ipe geçirdik ve koltuklara çıkıp iki büyük yukarıda tuttu çocukları sıraya dizdik ve sopayı ellerine verdik, önce ne olacağını anlamadılar ama sadece vurma işi bile hoşlarına gitti. Fakat pinyata o kadar kalın bir malzemeden yapılmış ki bizimkiler kadar küçük çocuklar (2,5-4 yaş arası) mümkün değil onu patlatamaz, bizde biraz hile yapıp alttan biraz kestik mecburen. Sonra sanki onlar patlatmış gibi açtım alt tarafını her tarafa şekerler ve oyuncaklar döküldü işte o kısım görülmeye değerdi J hepsi bayıldı bu işe.
 
Necla teyzesinin ve babasının uzun uğraşlarıyla yaptıkları dev karton hem çocuklara hem annelere güzel eğlence oldu hepimiz birkaç poz çektirdik :)
 
Pinyatadan sonra Poyraz hediyelerini açtı, herkese çok çok teşekkür ediyoruz hem geldikleri hem güzel hediyeleri için. Giderken misafirlerimize bizde hediyelerimizi verdik ve partimiz akşam 7 gibi sona erdi. Güzel bir parti oldu hem çocuklar sorun çıkarmadı hem de hepsi eğlendi. Poyraz’da çok sevmiş olmalı ki sonra 1 hafta boyunca anne gene doğum günü yapalım, arkadaşlarım gelsin, pasta keselim deyip durdu J tabii oğlum gene yaparız ama 1 sene sonra dedim bende J Nice güzel senelere tatlı oğlum benim.

2 yorum:

  1. Çocuklar çok eğlenmişler herşey harika yeni yaşı Poyraz'a bütün güzellikleri beraberinde getirsin,sağlıklı yıllar bizede bekleriz:)

    YanıtlaSil
  2. Maşallah size. Nice yaşları olsun Poyrazın bu günlerinde olduğu gibi mutlu..

    YanıtlaSil