23 Kasım 2012 Cuma

Mekan Önerisi : Ağaç Ev- Boğaziçi Üniversitesi

Genelde üniversite öğrencilerinin tercih ettiğini bir cafe ama halka da açık. Emirgan’daki Sakıp Sabancı Müzesine gideceğimiz bir gün Emirgan’ın trafiğinden ve mekanların park yeri sorunlarından bıktığımız için kahvaltı etmek üzere burayı tercih ettik ve memnun kaldık.
Eminim mekan her zaman çok dolu oluyordur ama o gün bayram olduğundan oldukça tenhaydı biz, birkaç aile daha ve kahvaltımızı paylaşan kediler dışında kimse yoktu  sanırım tüm öğrenciler bayram için evlerine gitmişti. Mekanın fiyatları çok çok uygun tam öğrenci işi diyebiliriz ama ortam güzel, yemeklerde güzel. 2,5 kişi ve bir sürü kedi güzel bir kahvaltı ettik ve 30 lira bile tutmadı.
Mekanın geniş bir çimenlik bahçesi var bu açıdan özellikle güzel havalarda çocuklarla gelmek için ideal. Gerçi öğrenciler ortalıkta koşturan çocuklardan ne kadar hoşlanır bilemem ama benim aklıma yeşil alan görünce direk top oynayan çocuklar geldi.
İçerisi de oldukça hoş, yemek fiyatları da çok uygun ve çeşit bol. Kışın yapacağımız SSM gezilerimizde de yemek yemek için burayı kullanmaya karar verdik. Mekandan çıkınca Emirgan çok yakın ayrıca Rumelihisarı’na da çok yakın. Buralara yakın olanlara tavsiye ederim. Ulaşım ve iletişim bilgileri için

2 yorum: