7 Kasım 2012 Çarşamba

Monet İstanbul'da..

9.Ekim'de Türkiye'li sanatseverlerle buluşan Monet sergisine bayram tatilini fırsat bilip gittik. Bayramın son günü öğlene doğru müzeye ulaştığımızda içeri girmek için kuyruk vardı, tatili fırsat bilen pek çok kişi sergiye gelmişti. Poyraz'la birlikte kuyruğa girdik.
Çok fazla beklememize gerek kalmadı. Sadece bu sergiye özel bir uygulamamı bilmiyorum ama 14 yaş altı bir çocukla gelen veliden ücret alınmıyor. Normalde giriş ücreti yetişkinler için 12 TL. Çocukların müzeye getirilmesini teşvik etmek için çok çok güzel bir uygulama. Yalnız bu uygulamanın güvenlik görevlilerinede güzel bir şekilde anlatılması gerekiyor zira Türkiye'de hangi müzeye çocuğumla gittiysem hepsinde güvenlik görevlileri çocuklara potansiyel sorun gözüyle bakıyorlar maalesef.
 
Müzenin konumu harika ve çok güzel bir bahçesi var. Üst terastan Boğaz harika görünüyor. Biz Poyraz'la önce biraz bahçede dolaşıp vakit geçirdik.

 
Daha sonra Poyraz susadığı için MuzedeChanga'ya su almaya gittik :) Bu vesileyle bu harika restoranı da görmüş oldum, gerçekten çok hoş, oturup bir kahve içmek isterdim ama boğazı seyredip keyiflerine bakan insanların pazar keyfine Poyraz'ı dahil etmek istemedim :))
 
Poyraz'la sergiye girdik, girişte interaktif bir alan var ve harika çiçek resimleri vardı bunlar ilgisini çekti fakat sonrasında biraz sıkıldı. Aslında ilk kez sergiye gelmiyoruz Poyraz'la ama bu sefer çok kalabalıktı belki de ondan sıkıldı. Bende onu derhal babasına postalayıp sergiyi kendim rahat rahat gezdim. 6.Ocak'a kadar İstanbul'da , fırsat yaratıp görmenizi tavsiye ederim, harika eserler var.
 
 
Sergiyle ilgili detaylı bilgiye şuradan ulaşabilirsiniz..

1 yorum: