4 Kasım 2012 Pazar

Şehir Tiyatroları- Boncuk (2-5 Yaş)


Şehir Tiyatrolarında bu sezon 2-5 yaş aralığı için 2 özel oyun sahneleniyor. Boncuk ve Uğurböceği. Ayrıca 3+ yaş grubu içinde güzel oyunlar var. Şehir Tiyatrolarına ortaokuldan beri gidiyorum oğlum benden de önce başladı :) Çocuk oyunları gayet başarılı ve fiyatı da çok uygun sadece 3 TL. Şehir tiyatrolarının biletleri çok çabuk tükeniyor bir sonraki ayın biletleri önceki ay sonunda satışa çıkıyor ve genelde 1 hafta içinde tükeniyor. Ben bir sonraki ayın biletlerini o ayın son haftası toplu olarak internetten satın alıyorum. Aşağıdaki linke bir kez üye olup şifre alarak sizde hem rezervasyon yaptırabilir , hem bilet satın alabilirsiniz.
http://bilet.ibb.gov.tr/frame.asp
Ayrıca oyunlarla ilgili bilgilere aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.
http://www.ibb.gov.tr/sites/sehirtiyatrolari/tr-TR/Sayfalar/Oyun.aspx?oyunid=385
Poyraz ve arkadaşları için Boncuk oyununa bilet aldım. Üsküdar Kerem Yılmazer sahnesinde buluştuk ve minikler oyunu keyifle izledi. Boncuk 2 kişilik bir oyun karakterlerden biri köpek biride kedi. Benim oğlum zaten kedi köpek hastası olduğu için oyunu sonununa kadar severek izledi. Oyunun konusu
Boncuk bir ev köpeğidir, sahibiyle birlikte yaşamaktadır. Sabahları sahibinin gazetesini vermek ve eski gazeteleri bahçeye çıkarmak onun görevidir. Boncuğun hiç arkadaşı yoktur. Sahibi onun yabancılarla konuşmasını istememektedir. Boncuğun oturduğu mahalleye bir sokak kedisi taşınır. Yeni taşındığı için onun da arkadaşı yoktur. Boncuk ile arkadaş olmak ister, birlikte oyun oynamayı teklif eder. Boncuk sahibinden izin alır ve birlikte oyun oynarlar. İkisinin farklı hayatlarına rağmen birbirleriyle arkadaş olmuşlardır, çok mutlu olurlar.
Oyun bitiminde fuayede çocuklar için kocaman bir masada boya kalemleri ve kağıtlar hazırlamışlardı. Çocuk oyunları saat 12'de , oyun bitiminde çocukların hepsi acıkmıştı, tiyatronun hemen altında bir restoran var orada çocuklara öğle yemeği olarak çorba yedirdik. Gerçi devamlı elimizden kaçıp içerideki akvaryumla ilgilendiler :)

4 yorum:

  1. ohhooo Nilah'cim etkinliği yapalı çook oldu biz yeni görebiliyoruz fotoları :)..ama sen de haklısın ancak sıra geliyordur :)

    YanıtlaSil
  2. evet yaşamaktan yazmaya ancak sıra geliyor :)

    YanıtlaSil
  3. :))) olsun bolbol gezin kuzuyla :)

    YanıtlaSil