24 Ocak 2013 Perşembe

Caillou Müzikali


http://www.facebook.com/#!/pages/Caillou-M%C3%BCzikali/377622778972963?fref=ts
Türk bir yapım şirketi tarafından yapılan Caillou Müzikali geçen ay gösterilerine başladı, bizde Poyraz'la geçen ay Bağlarbaşı Kültür Merkezinde gösteriyi izledik. 


Caillou ve tüm ailesi aynen çizgi filmde olduğu halleriyle seslendirilmişler, zaten gösteri lisanslı olduğundan aynı kişiler seslendirmiş diye düşündüm. Çizgi filmden bölümler değil daha değişik konular gösteriliyor. Bir ara Caillou müzik yapıyor, tüm arkadaşları dans ediyor. Gilbert bile sahneye çıktı bir ara, tabii kukla olarak :)


Açıkcası benim en sevdiğim çizgi filmlerden biri Caillou, gerçi Poyrazla çok az çizgi film izliyorum ama eğer izleyeceksem Caillou tercih ediyorum. O yüzden Poyraz'da çok seviyor, sahnede görüncede çok hoşuna gitti, ilgiyle izledi. Bana kahramanların kafaları biraz fazla büyük geldi ama olsun :)


Sevilen çizgi kahramanı Caillou nun kısa hikayelerinden oluşan müzikal bir gösteridir. Caillou nun sevilen şarkıları hem Türkçe hem de orijinal İngilizce olarak müzikalde kullanılmıştır. Caillou nun hem çevresini öğrenmesi hem de ailesiyle olan ilişkilerini anlatan müzikal dansları ve şarkılarıyla büyük ilgi uyandırmaktadır. Oyun için hazırlanan maskotlar çocukların olduğu kadar büyüklerinde ilgisini çekmektedir.
Caillou - Anne - Baba - Rosie - Dede - Babaanne - Clementine - Sarah - Leo - Gilbert karakterlerinin yer aldığı oyuN 45 dakika sürmektedir.
2 yaş ve üzeri bilete tabidir.

Gösteri birçok kültür merkeinde oynuyor, biletlerini www.mybilet.com dan alabilirsiniz...
Tam : 25, Çocuk 20 TL.

Caillou Müzikali Yarıyıl Gösteri programı için http://hadianne.com/?p=17870

2 yorum: