13 Ocak 2013 Pazar

OCAK 2013 Çocuk Etkinlikleri


Yeni yılda da çocuklarınızla güzel etkinlikler yapmaya devam etmeniz için bu ay İstanbul'da ne var ne yok yazıyorum.

1- Şehir tiyatrolarında bu ay 19.Ocak'ta Kedi ve Palyaço'ya, 1.Şubat'ta Üç Kardeş ve Muhteşem Kurt'a (kukla oyunu) bilet aldım. Ocak ayı biletleri satışa çoktan çıktı ve yakında tükenebilir bu yüzden elinizi çabuk tutmakta fayda var. Oyunların ikiside 3+ ama daha küçük yaş grubuda severek izleyebilir bence.
http://bilet.ibb.gov.tr/frame.asp
Yetişkin oyunu olarak Vişne Bahçesi ve Ateşli Sabır'ı izleyeceğiz bu ay.2-İstanbul Devlet Operas ve Balesi Ocak ayı temsilleri http://hadianne.com/?p=17583
Biz aralık ayının son günü Fındıkkıran'a gittik ve çok beğendik. Fındıkkıran yılbaşını anlatan bir bale ve sadece aralık, ocak aylarında oynarmış bende yeni öğrendim. Bremen mızıkacılarınıda izlemiştik, o da gayet başarılı.


3- Tiyatro Mie Ocak 2013 Çocuk Oyunları programına ulaşmak için http://hadianne.com/?p=17583

4- Borusan Contemporary Ocak 2013 Çocuk Atölyeleri programına aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz..
http://hadianne.com/?p=17509

5- Bostancı'daki Mini Aktivitenin Ocak Ayı Etkinliklerine aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz..
http://www.miniaktivite.com/

6- Harika bir yılbaşı partisi gerçekleştiren İyi Cüceler Kitapevi (Caddebostan) facebooktan takip ederek haftalık olarak programlarını öğrenebilirsiniz. Her hafta çok güzel atölyeler düzenliyorlar.
http://www.facebook.com/iyicuceler?fref=ts


7- Çocuklar için Notada Yazmayanlar 27.Ocak.Pazar 15.00'te İş Sanat'ta
Klasik müzik deyince aklınıza ilk ne geliyor? Bizim aklımıza muhabbet geliyor, güzel zaman geçirmek geliyor, eğlence geliyor. Çünkü biz yıllardır klasik müzik sayesinde çok eğlendik. Bu eğlencemizi Türkiye'nin birçok yerindeki arkadaşlarımızla da paylaştık. Arkadaşlarımız bazen yaşıtlarımız, bazen büyüklerimiz, bazen de küçüklerimiz oldu.
İş Sanat'ta beşinci yılımızda, sizleri de klasik müzikle keyifli zaman geçirmeye davet ediyoruz. Birlikte müzik dinlemeye, sohbet etmeye, müzisyen arkadaşlarımızla tanışmaya çağırıyoruz. Bu yıl da her gösteride sürpriz konuklarımız olacak. Üflemeli çalgılar, şarkıcılar, farklı enstrümanlarla tanışabileceksiniz.
Bildiğiniz melodileri duymak, bilmediklerinizden keyif almak, müzikli hikayeler dinlemek için piyanist Emir Gamsızoğlu ve oyuncu Memet Ali Alabora, İstanbul Trio ile birlikte sizleri bekliyor olacak. Çocuklar için Notada Yazmayanlar İş Sanat'ta.
http://www.issanat.com.tr/tr/etkinlik/is-sanat-cocuk/20130127/cocuklar-icin-notada-yazmayanlar/

8- İstanbul Oyuncak Müzesi (Göztepe) her ay çocuklar için harika etkinlikler düzenliyor. Hem müzeyi gezip, hem etkinliklere katılaracak çok güzel bir gün geçirebilirsiniz çocuğunuzla. Ocak ayı etkinlik programı için tıklayabilirsiniz.  http://hadianne.com/?p=17790

9- Akbank Sanat'ın Taksim'deki binasında çocuklar için keyifli atölyeler düzenleniyor. Ocak ayı programı için tıklayabilirsiniz..

10-Nezahat Gökyiğit Botanik Bahçesi (Ataşehir) Ocak 2013 Çocuk Etkinlikleri için tıklayınız http://hadianne.com/?p=17735 , kış geldi ama genede çocukların hava almaya ihtiyacı var , arada bir onları bu keyifli bahçeye götürebilirsiniz..


2 yorum:

  1. Merhabalar,

    verdiğiniz linkler sizin sayfanızda açılıyor ve bazen açılan sayfada farklı bir şeyler daha bakınca tekrar geri gitmeyi unutabiliyor insan, linkler yeni sekmede açılırsa daha iyi olabilir gibi geldi bana :))

    YanıtlaSil
  2. Merhaba teşekkürler bu yorum için haklısınız dediğiniz gibi yapmaya çalışacağım bundan sonra full time çalışan bir anne olarak çok kısıtlı zamanda yazıyorum blog postlarını o yüzden çok dikkat edemiyorum bu detaylara.

    YanıtlaSil