20 Şubat 2013 Çarşamba

3 Kardeş ve Muhteşem Kurt, Şehir Tiyatroları

 
Bu sene şehir tiyatrolarından izlediğimiz 4.çocuk oyunu ve ben hepsini çok beğendim. Ama kukla tiyatrosu olduğu için bunu özellikle beğendim. Çocuklarda çok beğendi, hem seslendirmesi, hem kuklaları çok güzeldi oyunun.

Şehir tiyatrolarının biletleri 1 ay önceden satışa çıkıyor bende genelde çıktığı gün alıyorum ve en ön sıradan alıyorum ama bu oyun için ön sıra yanlış bir tercih oldu. En ön sıradan kuklaları görmek çok zor oldu o yüzde biz orta sırada merdivenlere oturup izledik oyunu ve oyun bitince Poyraz ayakta alkışladı :)

KONUSU
Üç Kardeş ve Muhteşem Kurt, çocuk seyirci için oldukça eğlenceli bir el kuklası oyunu. Oyun, üç afacan kardeşin, yaramazlıklarını ve herkesin korktuğu Muhteşem Kurt ile tanışıp arkadaş olmalarını, mümkün olduğunca yalın biçimde, çocukların gözünden anlatıyor.
Poyraz oyunu kucağımda dikkatle izledi :)
 
Oyun 40 dk. sürüyor, zaten çocukların konstanrasyon süreside aşağı yukarı o kadar o yüzden tadında bitiyor diyebilirim. Oyun bitince oyuncular kuklaları çocukların yanına getirdiler, çocuklar kuklaları sevdi , bu iş hepsinin çok hoşuna gitti.
 
Şehir tiyatrolarının oyunları bu sene çok güzel, bilet fiyatı 3 TL. Bu linkten hem programı takip edebilir hem üye olup online bilet alabilirsiniz.
http://www.ibb.gov.tr/sites/sehirtiyatrolari/tr-tr/sayfalar/Oyun.aspx?oyunid=412
 

1 yorum: