18 Şubat 2013 Pazartesi

Bremen Mızıkacıları, İstanbul Devlet Opera ve Balesi

 
Bremen Mızıkacıları Poyraz'ın hayatında gittiği ilk müzikaldi. Geçen sene kalabalık bir grup olarak Süreyya Operasında izlemiştik. Poyraz o zaman küçüktü yarısında çıkmak istemişti ve çok iyi anlamamıştı oyundan onun için bu sene tekrar götürdüm.

 
İstanbul Devlet Opera ve Balesinin oyunlarına bu linkten bilet alabilirsiniz..
 Biletler genelde  1 ay önceden satışa çıkıyor ve çabuk tükeniyor. Normalde oyunlar Süreyya Operasında oynuyordu ama bu sene bir değişiklik yapıp artık Caddebostan Kültür Merkezi ve Kozzy'de de oynamaya başlamışlar. Gerçi çok iyi bir karar olmamış çünkü CKM'nin sahnesi çok büyük ama akustik sorunu var kaç defa gittiysem hep aynı sorun. Bu oyunada CKM'de gittik allahtan çocuklar beğendi, arıza çıkarmadan izlediler. Hele oyuncuların önümüzden geçtiği anlarda hepsi bayıldı.

Oyun 2 perde ve 1 saatten fazla sürüyor ama bizim çocukların hiçbiri sıkılmadı, interaktif bir oyun. Zaten Poyraz'ın oyunu sevmesi için oyuncuların hayvan olması yeterli :) Hayvanlı herşeye bayılıyor benim oğlum. Bu oyunuda haliyle çok sevdi, tekrar gidecekmişiz öyle dedi. Çıkışta caddeye inip Özsüt'ün bütün müşterilerini rahatsız ettik :)

1 yorum: