11 Şubat 2013 Pazartesi

Mini Kitap Kulübü 3.Buluşma..

 
Mini kitap kulübümüzün 3.buluşmasını Derin'in evinde gerçekleştirdik. Derin'in annesi hem çok güzel kitaplar seçmiş hemde çok güzel aktiviteler düşünmüştü çocuklar için. Gittiğimizde herşey hazır çocukları bekliyordu :)

 
Çocuklar eve girer girmez önce biraz etrafı kolaçan edip değişik oyuncaklarla oynamaya başlıyorlar. Bizde biraz hevesleri geçene kadar bekliyoruz sonra masaya geçiyoruz kitap okumaya. Didem seçtiği kitabı okurken minikler ilgiyle dinledi. Feridun Oral çocuk edebiyatında en başarılı yazarlardan biri bence, kitapları çok güzel.

Kirpi ile kestanenin hikayesini okuduktan sonra önce kağıttan kirpiler yaptık. Didem şablonları önceden hazırlamıştı biz kestik ve süslemeleri için çocuklara verdik. Biraz boyadılar biraz mandallarla süslediler ve ortaya ilk kirpilerini çıkardılar. Hepsinin birlikte keyifle çalıştığı kareler çok hoşuma gitti.
 


Tabii hep böyle uslu uslu kendi başlarına çalışmadılar, bazen çocuklardan çok anneleri eğlendi diyebilirim :)) gerçi sadece kesme kısımlarını yaptık gerisini çocuklara bıraktık :)

 
Kağıttan kirpileri boyayıp, kurumaya bıraktıktan sonra bu sefer patatesten kirpi yapımına geçtik. Bu da çok eğlenceli bir aktivite. Kocaman kürdanlar almış Didem, patatesleri kürdanlarla süsleyip kirpi yaptılar, çok eğlendiler bunu yaparken ve çok güzel eserler çıkardılar ortaya. Sonrasında tadı da görüntüsü kadar güzel olan köstebek pastayı yedik hep birlikte. Çok eğlenceli ve güzel bir buluşma oldu, herşey için teşekkürler Didem :)
 

3 yorum:

 1. Çok güzel vakit geçirmişsiniz ne güzel :) buluşmalarınızı kıskançlıkla takip ediyorum :)) Keşke benimde çevremde böyle bir ortam olsa oğlumla katılabileceğimiz.

  YanıtlaSil
 2. Merhaba,
  Bu etkinliğinize katılım kendi belirlediğniz bir grupla mı?
  Dışarıdan (sonradan) katılımcı kabul ediyor musunuz? Oğluma kitap okuma alışkanlığı kazandırabilmem için çok uygun bir etkinlik olduğunu düşünüyorum.
  mail adresim: nurten-ocak@hotmail.com

  YanıtlaSil