20 Mayıs 2013 Pazartesi

19.Mayıs'ı Kutladık..


Kadıköy Belediyesi her sene hem 29.Ekim'de çoşkulu bir yürüyüş düzenler. 2 senedir 19.Mayıs'larda da yürüyüş düzenleniyor. Bu kadar önemli günlerin artık sadece okul törenlerinde zoraki kutlandığı günlere geldik maalesef. Oysa Kurtuluş Savaşı'ının başlangıcı olan bu anlamlı günün halk tarafından çoşkuyla kutlanması gerekli. Kutlamalıyız ki çocuklarımız ve yeni nesiller bu günün ne kadar önemli ve anlamlı olduğunu bizden öğrensin. Oysa maalesef hükümet bu günleri kutlamamak için her sene bahaneler üretiyor.
 
Kadıköy'lü olduğumuz için şanlısıyız, Başkanımız Selami Öztürk bu konuda çok hassas bir demokrat ve iyi ki ki var sayesinde bütün bayramlarımızı herşeye ragmen , inatla ve senelerdir kutluyoruz. Genç, yaşlı, çoluk, çocuk hep birlikte yürüyor, ve yürüyüşün sonunda mutlaka andımızı okuyoruz.

 
Atatük 19.Mayıs için benim doğumgünüm dermis, ülkeyi kurtardığı savaşın başlangıcını kendi doğumgünü olarak addedmiş bu harika insan sayesinde bugün Cumhuriyet var. Bunun önemini anlayabildiği kadarıyla ben Poyraz'a anlatmaya çalışıyorum, hepimizin görevi de bu bayramları yaşamak, yaşatmak ve çocuklarımıza öğretmek olmalı bence.
19.Mayıs'ımız kutlu olsun..

1 yorum: