22 Mayıs 2013 Çarşamba

Poyraz'la 4.Daçka Pilav Günümüz..


Poyraz henüz 4 yaşında değil fakat 4.pilavımıza gittik birlikte :)
http://www.poyrazligunler.com/2010/05/pilav-gunu.html - ilk pilavımız
http://www.poyrazligunler.com/2011/05/2pilav-gunumuz.html
http://www.poyrazligunler.com/2012/06/poyrazla-3pilav-gunumuz.html

 
Öğle yemeğine doğru vardığımız okulda arkadaşlarımı klasik mekanımız yatakhanenin arkasında buldum. Eskiden bizimkiler sigara içmek için burayı kullanırmış, ben lisedeyken sigara içmezdim bana çok anlam ifade etmiyor ama artık gelenek oldu illa erkekler yatakhanesinin arkasında takılıyoruz. Sadece biz değil başka dönemlerde burayı mesken tutmuş. Yaşlandıkça ön taraflara doğru geçeriz herhalde :)

 
Bir pilav klasiği olarak kuru pilavımızı yedik tabii ki..
 
 
Her pilavda çocuk sayısı arttıkça iyice yaşlanmaya başladık gibi geliyor :) Minik Azra'nın bu sene ilk pilavıydı, her sene bekliyoruz. Fotodaki arkadalarımın hepsine bol bol bebek yapın mesajı verdim :p gerçi Poyraz'ın yaramazlıklarını görünce direk vazgeçtiler ama valla inanın her zaman öyle değil :p
 

Poyraz'la okulumu gezdik biraz, geçmiş yıllara gore baya büyümüş adam olmuş bu anlattığım herşeyi anlıyor, acayip de ilgilendi. Hele okulun yatılı oluşu bizim geceleri orada kalışımız acayip ilgisini çekti. Bizimki henüz kreşe gitmiyor ve nedense hiç gitmediği bir yer hakkında okul fobisi var, bütün okullarda gece kalınır sandı herhalde "ben hiç okula gitmiycem çünkü sizden ayrı uyuyamam" dedi :) evet itiraf ediyorum dana kadar oldu ve hala bizimle yatıyor.. Bütün okulların yatılı olmadığını anlatmam biraz zor oldu ama neyse ki ikna oldu sonunda. Hem arkadaşlarımı hem okulu görmek çok hoşuma gittiği için pilav günlerini seviyorum..
Pankartta yazdığı gibi seneler de geçse Darüşşafaka hala bizim yuvamız..

1 yorum: