13 Kasım 2013 Çarşamba

Ekim ayı böyle geçti..

 
Ekim ayını çok severim, bize oğlumuzu verdi.. Ekim ayı bizim için Poyraz'ın doğum günüyle başlar, her sene arkadaşlarıyla eğlenebileceği güzel bir parti yapıyoruz ona, sıkılana kadar da yapmaya devam edeceğiz sanırım. İyi ki doğmuş benim güzel oğlum..

 
Bu ay Poyraz'sız gecelerimden birinde eski dostlarımda güzel bir mekanda buluşup yemek yedik, sohbet ettik. 20 sene once küçük birer kızken tanışmış şimdi kocaman kadınlar olmuşuz, birimiz hala öğrenci ve harika bir girişimci aynı zamanda, birimizin karnı burnunda bebeğini bekliyor, birimiz çalışan anne.. Böyle akşamlar bana çok iyi geliyor..
Bu ay iki ayrı bayram kutladık. İlki kurban bayramıydı. Bayram bizde geleneksel olarak anne evinde kahvaltıyla başlar. Derken bütün akrabalar ziyaret edilir, eller öpülür, sohbetler edilir, eski bayramların tadı kalmadı diyenlere inat ben kendimi bildim bileli bizim sülalede bayramlar böyle geçer..
 
Bu sene bayram tatilinin uzun olmasını fırsat bilip 2 günlüğüne istanbul'a yakın güzel şehirlerden biri olan Bursa'ya gezmeye gittik. Önce Cumalıkızıkta kahvaltı ettik, Uludağa çıktık, Bursa'da iskender yedik, Trilyeye gidip zeytin aldık. Dostlarımızla güzel bir tatil geçirdik.
 
 

Ekim ayı tatillerle dolu bir aydı bizde bu tatilleri değerlendirdik. 29 ekim tatilini fırsat bilip hemen yanı başımızda olmasına ragmen daha once keşfetmediğimiz Burgazada'yı keşfe çıktık. Hava harikaydı, Ekim sonuna gore içimizi ısıtan bir hava vardı. Sokaklarında gezdik, balık yedik, bisiklete bindik, faytona bindik, çocuklar için çok eğlenceli bir gün oldu.

 
Ekim ayının ve bence senenin en önemli günü 29.Ekim'di. Her sene olduğu gibi bu yılda Cumhuriyet yürüyüşüne katıldık, Atamızı andık. Günümüzde unutturulmaya çalışsa da bizler asla Cumhuriyet Bayramının önemini unutmayacak ve çocuklarımıza öğretecek insanlarız..


Ayın son gününde Poyraz'a ödevini yapması için Beyaz Fırın'dan trifle rüşvet verdiğimi itiraf ediyorum :)
Kısaca ekim ayı bol tatilli, hareketli, gezmeli ve güzel geçti..

3 yorum:

  1. Sizin ailenin enerjisine bitiyorum, maşallah:)

    YanıtlaSil
  2. maşallah baya yoğun geçmiş ayınız bu arada resmi görünce daha okumadan Cumalıkızık'a gelmişler dedim hakikatende okuyunca gördümki Bursa'yada gelmişiniz çok güzel olmuş gerçekten

    YanıtlaSil