29 Kasım 2013 Cuma

Pom pom nedir? ne işe yarar? pom pomla yapılan aktiviteler

 
Türkçe'ye pon pon olarak geçmiş olan bu craft malzemesinin orjinal adı pom pomdur. Çocuklar için son derece zevkli el işleri yapmaya yarar. Kırtasiyelerde çeşitli boylarından paket halinde satın alıp evde çocuğunuzla birbirinden güzel aktiviteler yapabilirsiniz. Anaokullarında çok kullanılan bir malzemedir.

 
Özellikle 2-3 yaş aralığında çocuklarla ne yapsak diye düşünürüz, bu dönemdeki çocuklar için yumuşak olması nedeniyle son derece güvenli bir malzemedir. Bu yaş grubundaki çocukların ince motor becerilerini geliştirmek için yapabileceğiniz en güzel aktivite transfer çalışmalarıdır. Pom pomları bir kutuya rengine gore yerleştirmek, bir kutudan başka bir kutuya transfer etmek, maşa ile pompomları tutmak ve yerleştirmek gibi onlarca değişik transfer çalışması yaptırabilirsiniz.

 
 
 
 

 
 

 
 
Pom pomlarla aynı zamanda 3-4 yaş grubuna matematik çalışmaları yaptırabilirsiniz. Saymalarını kolaylaştıracak bir şablon bulursanız pom pomları bu şablona sayarak dizmelerini isteyebilirsiniz.
 
 
 
 
Pom pomlarla boyama bile yaptırabilirsiniz. Parmak boyalarna pom pom batırarak kağıda pom pomlarla şekiller çizebilir ve bir sanat eseri yaratabilir.
 
 
 
Pom pomlar ve oynar gözler kullanarak çok şirin hayvanlar yaptırabilirsiniz..
 

Pom pomlar ve bir ayna kullanarak kendi kendini tanı oyunu oynatabilirsiniz..
 
 
Aktivite yaparken bende çocuğuma yardım ederim diyorsanız birlikte sonbahar temasını işleyen harika bir ağaç yapabilirsiniz..

Bunlar benim bulduğum örnekler internette daha yüzlerce aktivite var, kendiniz de yaratıcılığınızı konuşturup değişik şeyler yapabilirsiniz.

Pom pomları nereden alırım diye soracak olursanız www.handykids.com.tr de içinde pom pom olan 2 setimiz var.. (Bilmeyenler için not www.handykids.com.tr sitesi bana aittir, ürünlerin tamamını İngiltere'den ithal ediyoruz, Kids Create markalı ürünlerimizin tamamı çocuk sağlığına uygun üretilmiş olup gerekli testlerden geçmiş ve sertifikaları mevcuttur)
 
Set; 26 değişik eva (arkası çıkartmalı özel malzeme) harf, 50 ad. renkli tahta çubuk, 12 ad. tüy, 25 adet pom pomdan oluşur. Fiyatı 9.90 TL.http://www.handykids.com.tr/Eglenceli-Craft-Paketi-HOI,PR-4.html
Çanta olarak da kullabileceğiniz bu elişi setinde çeşitli ebatlarda 18 adet pom pom, 10 adet şönil, 12 adet tahta çubuk, 10 adet oynar göz, 1 adet yapıştırıcı, 5 adet tüy, 50 adet çeşitli ebatlarda eva şekil bulunur. Fiyatı 15 TL.
 
 
** Setin içindeki digger malzemeler şöniller, tahta çubuklar, tüyler, oynar gözlerle yapılacak aktivitelerle ilgili blog yazıları yazmaya devam edeceğim..**
 
Kaynaklar :

2 yorum: