7 Ocak 2014 Salı

22 Çocukla Yılbaşı Partisi..

 
Yeni bir yıla merhaba derken çocuklar için bir yılbaşı partisi düzenlemeye karar verdim. 2 sene once evde 10 çocuklu güzel bir parti yapmıştım. http://www.poyrazligunler.com/2011/12/10-bebekli-ylbas-partimiz.html.
Fakat bu sene karnımdaki minik enerjimi alıp götürdüğü ve beni devamlı uyuttuğu için :) evde yapmaya cesaret edemedim ve dışarıda mekan araştırdım.


Daha once birkaç kez buluştuğumuz ve sevdiğimiz bir yer olan Bağ Pastanesini (Kozyatağı) tercih ettim. http://www.poyrazligunler.com/2012/11/mekan-onerisi-bag-pastanesi-kozyatag.html
Üst katında oyun yeri oluşu burayı cazip kılıyor, normalde burada doğum günleri düzenleniyor ama doğum günü olmayan bir zamana denk gelirseniz oturup yemek de yiyebilirsiniz. Mekanla tarih için görüştükten sonra partimizi 28.Aralık.Cumartesi gerçekleştirmeye karar verip tüm arkdaşlarımızı davet ettim ve hazırlıklara başladım. Önce tüm çocuklar arasında bir çekiliş yaptım, herkes bir başka çocuğa hediye aldı böylece hiç bir çocuk hediyesiz kalmadı. Sonra çocuklar için çeşitli faaliyetler araştırıp bunların malzemelerini hazırladık.

 
Parti günü hazırlanıp bilumum eşyalarımızı, çam ağacımızı alıp Bağ Pastanesine gittik. Tüm minikler yavaş yavaş gelmeye başladı once masamızı hazırlayıp hediyelerimizi yerleştirdik. Sonra etkinlik masasını hazırladım. Mekanda oyun yeri olduğu için çocuklar orada oynamak ister kimse etkinlik yapmak istemez diye düşünmüştüm ama çok yanılmışım çocukların hemen hemen hepsi masa başındaydı. Noel baba yaptılar, çoraptan süs yaptılar, önceden hazırladığım yılbaşı temalı boyamalar yaptılar ve hepsi de çok eğlendi.
 
 
Bunlarda eserlerinden bazıları..

Çocuklar bir yandan eğlenirken bir yandan da hediye masasına gidip geliyor hediyelerini merak ediyordu. Bizde onları daha fazla meraklandırmamak için noel anneyi davet ettik. Poyraz'ın teyzesi noel anne kostümünü giyip bütün çocuklara hediyelerini dağıttı.

 
Hediyelerden sonra tüm çocuklara yılbaşı temalı kurabiyeler dağıttık. Kurabiyeleri Defne'nin annesi Ebru yapmıştı, ellerine sağlık.

 
22 çocuğun olduğu bir ortamda çocukları bir araya toplayıp foto çekmek imkansızdı, biri gelse biri gelmiyordu, bende bulabildiklerimi toplayıp bir kaç kare çekebildim. Hoşgeldin 2014 Çerçevemizi Onur'un annesi Emine yaptı, çok da güzel olmuştu.
 
 
Çocuklar etkinlik yapıp oynarken, anneler yemeklerini yedi. Hediyelerini açıp oyuna devam ettiler bende o sırada bir kahve içip biraz sohbet edebildim :) www.ozgesanat.com dan Özge de partide bizimleydi, hem tüm etkinliklerde çocuklarla tek tek ilgilendi, hem yüzlerini boyadı, çok teşekkür ediyoruz..
 
Bu kadar çocuğu bir arada bulmuşken fırsatı kaçırmayıp onlara kitap okudum. Çocuklara kitap okumayı çok seviyorum, Poyraz her gece kitap okumadan uyumaz. Birkaç çocuk bulunca hemen topluyorum onları etrafıma. Her daim favorimiz Neyse ki Ne Yazık ki yi ben okudum, onlar dinledi :)

 
Partide ben çok eğlendim, çocukların eğlenmesini görmek beni zaten yeterince mutlu eden bir durum. Ne yazık ki ne çocuklarla ne annelerle toplu bir foto çektirmemişiz ona üzüldüm biraz ama neyse seneye artık :)
Herkese tekrar harika bir yeni yıl diliyorum. Sağlık, mutluluk,sevgi, huzur, bereket, şans yanınızdan eksik olmasın 2014'te..

1 yorum:

  1. ne guzel bir organizasyon olmus. haberimiz olsaydi nehir'le biz de cikar gelirdik :-)))

    YanıtlaSil