29 Ocak 2014 Çarşamba

Damlaların Dansı- Şehir Tiyatroları Çocuk Oyunu

 
Poyraz ve arkadaşlarıyla en son Şehir Tiyatrolarında Damlaların Dansı'nı izledik. +5 yaş yazıyor ama bizimkiler sıkılmadan izlediler. Işıkların dansı gibi görünen bir oyun, sahne oldukça karanlık ve ışıklarla oynuyor oyuncular, çok güzeldi ben çok beğendim ama karanlıktan korkan çocuklar için biraz zor olabilir.

KONUSU
Doğadaki en güzel canlılardan biri olan Nadide Çiçek solmak üzeredir. Su Damlaları ise ona yardım edebilmek için yeraltından yola çıkarlar. Ancak Nadide Çiçek'e ulaşmak hiç de kolay olmayacaktır. Suyun oluşum evrelerinin bir serüven hikâyesiyle canlandırıldığı oyunda "yardımlaşma, dayanışma ve ortaklık" duygusu vurgulanıyor.

 
Oyun tek perde, 45 dakika , bizimkilerin yaş grubu için tek perde oyunlar daha iyi , uzun olunca biraz sıkılabiliyorlar. Oyun klasik oyunlara gore değişikti bence güzel bir deneyimdi. Poyraz da sevdi. Şehir tiyatrolarında çocuk oyunları 3 TL. 1 ay önceden bilet almak gerekiyor, biletler çabuk tükeniyor. Biletleri online olarak aşağıdaki adresten yada gişelerden alabilirsiniz.
 

Her ay Poyraz'a bilet alırken kendime de alıyorum, bu ayın "anne" oyunu Kabareydi. Şehir tiyatrolarının bu sezonku müzikallerinin hepsi çok başarılı bu oyun da oldukça güzeldi. Oyun oldukça uzun 2 perde , 2 saat 40 dakika.
KONUSU
Bir kabare aktristi ile Amerikalı bir yazarın kısa ömürlü aşkı ve onları kuşatan büyük toplumsal kaos. 1931 yılı, Berlin Bir yanda faşizmin tırmanışıyla süre giden huzursuzluk ve açlık; diğer yanda yalnızca eğlence ve para peşinde küçük burjuvaların kendi kabuklarındaki umursamaz yaşam. Kült müzikaller sınıfında yer alan Kabare,1972'de beyaz perdeye aktarıldığında 8 Oscar kazanmış ve "Tüm Zamanların En İyi Yüz Filmi" listesine girmiştir.


Aynı linkten yetişkin oyunları içinde bilet alabilirsiniz. Çocuklara alırken kendinizi de ihmal etmeyin :)
 
 
 

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder