25 Mart 2014 Salı

Basılabilir Eşleştirme Kartları

 
Eşleştirme oyunları 2 yaştan itibaren çocuklarınızın görsel hafızasını geliştirmeniz için oynayabileceğiniz oyunlar. Bu tip kartlar yabancı bloglarda çok fazla var , türkiyede ise hazır olarak kırtasiyelerde satılan versiyonlarını gördüm ama siz de benim gibi kendiniz yapmak isterseniz diye elimdeki dosyaları paylaşıyorum. Poyraz küçükken bunların hepsinden baskı almıştım ve bol bol oynardık evde. Bu benim resimlerini çok beğendiğim bir kart seti. Dosyayı aşağıdaki linkten indirip 2 sayfa olarak baskı almanız gerekiyor, sonra kartları kesip yere diziyorsunuz. Çocuğun kartlardaki resimlerin aynılarını bulmasını istiyorsunuz bu sırada resimlerdeki nesne isimlerini de öğretebilirsiniz..
 
https://workspaces.acrobat.com/?d=YO5mmxfk8BxiZ7BXuJ7xdw


 
6 değişik nesneden oluşan bir başka eşleştirme kart oyun seti. Dosyayı aşağıdaki linkten indirip, renkli baskı alarak mümkünse lamine edin ve eşleştirme oyununa başlayın.
 
 
 
 
Amerikalıların paskalya bayramını kutlarken kullandıkları bu kart setindeki tavşanlar ve yumurtalar çok hoşuma gitmişti bu yüzden bu kart setiyle çok oyandık Poyraz'la.. Sizde oynamak isterseniz aşağıdaki linkten bilgisayarınıza indirip, çıktı alabilirsiniz..
 
 
 
 
Eşleştirme kartlarınızı artırmak için bir başka nesneler kart dosyası. Dosyayı aşağıdaki linkten bilgisayarınıza indirebilir ve çıktı alabilirsiniz.
 
 
 
 

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder