24 Mart 2014 Pazartesi

Mini Kitap Kulübü - Yemeğini Arayan Tırtıl

 
Tülin Kozakoğlu çok sevdiğim bir çocuk edebiyat yazarı. Bu kitap bizde uzun süredir var ve Poyraz'la defalarca okumuşuzdur, mini kitap kulübü buluşmasında da bunu okumaya karar verdik. Kitap bir kere heyecanla okunan bir kurguya sahip. Sayfaları açılıyor ve çocuklar heyecanla içeride ne var diye merak ediyorlar. Kitap meraklı bir tırtılın şehrin etrafındaki yolculuğunu konu alıyor. Karnı çok aç olan tırtıl yemek aramak için bir yolculuğa çıkıyor ve bu sırada Ayşe ile tanışıyor.


Burcu Musselwhite'ın çizimleriyle hayat bulan hikâyenin her bir sayfasında okuyucuları rengârenk resimler bekliyor. Çizimlerdeki ayrıntılarla minik tırtılın yolculuğu çok daha keyifli bir hale geliyor.

Yemeğini Arayan Tırtıl, üç yaş ve üzeri çocukların keyifle okuyacağı, merak etme ve keşfetme duygularını kuvvetlendiren, rengârenk bir kitap. (Kaynak : www.idefix.com)

Bütün meraklı gezginler için yolculuk başlıyor!
 
Yemeğini Arayan Tırtıl daha sonra bir seriye dönüştü.  Özgürlüğünü Arayan Kelebek, Kelebeğini arayan Ayşe, Bulutunu Arayan Su Damlası olarak 3 kitabı daha çıktı, hepsini aldık ve severek okuyoruz. Henüz tanışmamış olanların çocuklarını bu yazarla tanıştırmasını tavsiye ederim..
 
Mini kitap kulübümüzün her buluşmasında çocuklara önce biraz oyun oynamaları için vakit tanıyoruz, sonra bir kitap okuyoruz ve sonrasında bir aktivite yaptırıyoruz. Bu buluşmada çocuklarla ev yapımı elma şekeri yaptık. Çok keyifli ve sonu da lezzetli biten bir etkinlik oldu. Elma şekerini tarifini ayrıca paylaşmıştım, merak edenler için tık tık.


1 yorum:

  1. Kitap kulubünüze bayıldım ve kitap önerinizi en kısa zamanda değerlendireceğim.... Elma şekeri tarifide not edildi :))

    Ve günün neşesi sizi mimledim :))) http://ecenazlabiromur.blogspot.com.tr/2014/03/mimlendim-ve-mimledim.html

    YanıtlaSil