21 Nisan 2014 Pazartesi

En güzel Çocuk Dergisi : Meraklı Minik

 
Eşim dergi okumayı çok sever, bende ondan alıştım, Poyraz'da bizden alışsın diye piyasadaki bir çok çocuk dergisini aldım ve inceledim, bugüne kadar gördüğüm en iyi içeriğe sahip dergi tartışmasız Meraklı Minik. 3 yaşından itibaren rahatlıkla alabilirsiniz, marketlerde satılıyor ama bence abone olun. 4 TL.ye bu kadar zengin içerik başka bir dergide yok. Dergideki konular çok güzel hem de yanında verdiği oyunlar, eşleştirme kartları hepsi çok güzel düşünülüp tasarlanmış.

 
Meraklı Minik, her ayın 1’inde çıkan 32 sayfalık bir dergi. 2007 yılından beri aylık olarak yayımlanan dergi, 3 ve üzeri yaşlardaki çocuklara sesleniyor. Aylık baskı sayısıysa ortalama 50.000 adet. Derginin her sayısında ayrı bir tema işleniyor. İçinde çocukların keşif, araştırma ve merak duygularını harekete geçirecek yazılara, etkinlik önerilerine ve oyunlara yer veriliyor. Dergiyle birlikte oyun kartları, masaüstü oyunu, maket, maske ve poster gibi derginin içindeki yazıları destekleyici ekler veriliyor. Derginin içeriği, bir yetişkinin desteği ve yönlendirmeleriyle okunacağı düşünülerek hazırlanıyor. Derginin amacı, çocukların merak, keşif, öğrenme gereksinimlerini karşılamak, onlara bilimin gündelik yaşamın bir parçası olduğunu göstermek ve bilimsel düşünme becerileri kazandırmak. (Kaynak : www.tubitak.gov.tr)

 
Dergiden her ay çıkan oyunlar birbirinden güzel, tasarımlar harika, çocukla birlikte yapabileceğiniz çok güzel düşünülmüş aktivitelerle dolu. İçeriği reklam dolu olmayan, dopdolu bir dergi. Dergiyle birlikte çıkan oyunlar, kartlar uzun sure iyi vakit geçirmenizi sağlayacak kadar çok. Biz Poyraz'a 3 yaşından beri alıyoruz ve bugüne kadar beğenmediğim hiç bir sayısı olmadı.
 
 
Meraklı miniği marketlerden yada büyük kitapçılardan alabilirsiniz, ben genelde Carrefour yada Remzi kitabevinden alıyorum. Ama Istanbul dışındaysanız ve ulaşma şansınız yoksa tübitak'ın web sitesinden online satışları da var. Bu adresden dergiyi online olarak satın alabilirsiniz.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder