6 Mayıs 2014 Salı

Hayalet Ağrı - Ayça Şen

 
Bu kadın beni her kitabıyla şaşırtmaya devam ediyor.. İlk romanı Saatçi Bayırı nı biraz önyargıyla almıştım, önüne gelen de kitap yazıyor arkadaş modundaydım ama daha ilk kitabında beni şaşırtmıştı, baya baya roman yazmış kadın yahu demiştim okuduktan sonra :) Sanırım komik yazılardan okuşan bir kitap bekliyordum ama öyle değildi, gayet güzel kurgulanmış, çok akıcı bir dille yazılmış bir kitaptı. Ondan sonra çıkardığı tüm kitapları almaya devam ettim.

Hırs ve Ceza gene çok başarılı bir romandı, okurken Ece'ye bir yandan acıyıp bir yandan da bravo demiştim. Ece yazar olmayı kafaya takmış bir karakterdi ve roman onun hırs yapıp bir roman yazmasını konu ediyordu.


Derken bir yaz tatilimide Kalın Kitap'ı okuyup, plajda deli gibi kendi kendime güldüğümü hatırlıyorum. Kalın Kitap Ayça Şen'in mizah yeteneğini konuşturduğu harika yazılardan oluşan kitabıydı. Ayça Şen'in 2007den beri çeşitli gazetelerde yazdığı köşe yazıları bu kitapta toplanmıştı ve bence okuması gayet keyifliydi.

Hayalet Ağrı'yı da çıkar çıkmaz aldım, bir Sabah serviste başladım ve bir cumartesi gecesi bitirdim. Gene çok çılgın , ilginç bir kurgu yaratmış Ayça Şen. Kitabı okurken daha neler olacak acaba diyor insan. Sonuna kadar ilgiyle okudum, kurgu güzeldi, Aslı'yı sevdim, biraz da acıdım ama genel olarak sevdim. Şu şıralar ne okusam diyen anne-babalara tavsiye ederim..

Kitabın konusu :
Ayça Şen, ele avuca sığmaz, gerçeküstü bir macerayla sevenlerinin karşısında.

Çocukken, binde bir görülen hastalıkları bile dandik bulurdum; gelecekse milyonda bir, milyarda bir görüleninden olmalıydı ki, bana layık olsun. Ama şimdi iş ciddiye binmişti, acilen ağrılarımın sebebini öğrenmek istiyordum. Hastanelere bağımlı hale gelme düşüncesi çok fena sinirimi bozuyordu. Kendimi, beni derhal iyileştirmesi için Allah'a emir verirken yakaladım ve hemen tövbe ettim.

Bir radyoda müzik programı yapan Aslı aniden başlayan ve sebebi bulunamayan ağrılar karşısında çaresiz kalmıştır. Ağrılarına çözüm bulmak için gittiği doktor, bu ağrıların geçmişte yaşanan büyük bir travmaya bağlı olabileceğini söyleyerek, genç kadının hayatındaki önemli-önemsiz her şeyi bir deftere yazmasını söyler. Kimse okuyacak diye düşünmeden, hiç olmadığı kadar dürüst ve yalın olmalıdır yazdıkları. Hayatı buna bağlıdır. Uygulanacak tedavi yöntemi ise o güne kadar hiç görülmemiş, inandırıcılıktan uzak bir yöntemdir. Ancak Aslı'nın kendisine söylenenleri yapmaktan başka çaresi yoktur. Yoksa kafatası patlayacaktır! Üstelik defterinin sayfaları doldukça, genç kadın en az tedavinin kendisi kadar inanılmaz gerçeklere doğru yelken açacaktır.

Yaptığı radyo programlarıyla geniş bir hayran kitlesi edinen ve gerek köşe yazıları, gerekse yazdığı iki romanla bu kitleyi genişleten Ayça Şen, ele avuca sığmaz, gerçeküstü bir macerayla sevenlerinin karşısında.
(Tanıtım Bülteninden) ( Kaynak : www.idefix.com.tr)

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder