2 Ağustos 2014 Cumartesi

Türkiye'de Alternatif Okullar ve Alternatif EğitimTürkiye'de alternatif eğitimin artması son derece umut verici, çocuklarımızı MEB'in belirlediği politikalara emanet etmek zorunda değiliz, iyi ki böyle cesur anne babalar var ve harika okullar açıp, harika işlere imza atıyorlar. Bunları duyurmaktan büyük zevk alıyorum. Yeni bir oluşum olan Alternatif Okulları kurucusundan dinleyelim..

Türkiye’de uygulanan Montessori metodu, Waldorf pedagojisi, Reggio Emilia yaklaşımı ve demokratik eğitim gibi alternatif eğitim metot ve yaklaşımlarını tanıtmak, alternatif okullar ile anne-babaları ve diğer ilgilileri buluşturmak ve bu metot ve yaklaşımlarla ilgili kaynaklara ulaşılmasını kolaylaştırmak amacıyla www.alternatifokullar.com sitesini kurduk. Sitenin içeriğini sizlerin de desteğiyle daha da zenginleştireceğimizi ve geliştireceğimizi umuyoruz.

Sitenin içeriği eklenen yeni kitaplar, makaleler, tezler, web siteleri, bloglar ile sürekli güncellenecektir. Alternatif okullar elektronik bültenine üye olarak ve facebook sayfamızı beğenerek site içeriğinde yapılan güncellemelerden, alternatif eğitimle ilgili yurtiçi ve yurtdışında düzenlenen etkinliklerden haberdar olabilirsiniz.

www.alternatifokullar.com

Eğitimin bir özgürleşme eylemine dönüşmesi dileğiyle.

Sevgiler,
Dr. Eylem Korkmaz

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder