3 Aralık 2014 Çarşamba

Mini Kitap Kulübü Aralık 2014

 
Mini kitap kulübüne ilk başladığımızda çocuklarımız gerçekten minikti , kitabı sonuna kadar zor dinliyorlardı bu sefer baktım hepsi çok büyümüş, severek ve ilgiyle dinliyorlar hikayeleri. Mini kitap kulübünü 15 günde bir birimizin evinde yapıyoruz, çocuklar için de anneler içinde çok keyifli geçiyor. Önce bir faaliyet yaptırıyoruz çocuklara, her konuda becerikli olan Onur'un annesi Emine faaliyet bulmak ve uygulamak konusunda da çok başarılı :) Çocuklar artık büyüdü ayakkabılarını kendileri bağlasınlar diye ayakkabı şablonları yapmış, çok güzel olmuştu ve çocukların hepsinin çok ilgisini çekti.

 
Kalın karton ve evalardan şablonları hazırlayıp, delikleri delmiş, üşenmeyip birde gerçek ayakkabı bağcıkları almış Emine. Çocukların hepsi genelde cırt cırtlı ayakkabı giydiğinden ayakkabı bağlamayı bilmiyorlardı ve bu iş hepsinin hoşuna gitti , severek çalıştılar.
 
 
Aktiviteden sonar acıkan çocuklar için çorba anneler için çay ikramını da unutmamıştı tabii ki Emine. Biz çaylarımızı içince hemen çocukları etrafıma topladım ve kitap okuma bölümüne geçtik. Kitabımızda ayakkabılarla ilgiliydi. Zeynep'in Kırmızı Çizmeleri. Dışarıda kar yağmaktadır Zeynep kedisi Nisan'la birlikte çıkıp kartopu oynamak ister ama bunun için öncelikle kırmızı çizmelerini bulmalıdır, bütün evi arar tarar bir türlü çizmelerini bulamaz. Çok şırın bir hikaye olan kitabı çocukların hepsi ilgiyle dinledi.
 
 
Çocukları, kitapları , çocuklara kitap okumayı ve kitap kulübümüzü çok seviyorum :) sizde çocuğunuzun arkadaşıyla böyle bir kulüp kurabilirsiniz, bir sure sonra çocuklar da olayı sahiplenmeye başlıyor, biz Poyraz'la evde bizim sıramız gelince ne yapsak diye konuşuyoruz devamlı sürekli kitap seçiyor arkadaşlarım gelince bunu okuyalım diye. Kitap okumasını istediğimiz nesiller için güzel bir etkinlik, tavsiye ederim.
 
 

2 yorum:

  1. merhaba beklerim
    http://mugeninlistesi.blogspot.com.tr/2014/12/cottonboxtan-sansl-bir-bebege-ylbas.html

    YanıtlaSil