23 Aralık 2014 Salı

Yeni yıla merhaba partisiEsin doğduğundan beri bloga maalesef çok az yazı yazabiliyorum, 2 çocukla hayat umduğumdan daha hızlı geçiyor, henüz işe dönmemiş olmama ragmen çoğu şeye vakit yetmiyor. Vaktimimin tamamını minik kıza ve Poyraza harcıyorum, pc başına geçip yazı yazacak vakit bulamıyorum desem yeridir. 2 çocuklu hayata yavaş yavaş alışıyoruz ailecek.

Bir yandan da hayat devam ediyor aralık ayı genelde eğlenceli geçiyor, geçen sene Poyraz ve arkadaşları için yaptığım yılbaşı partisini bu senede yaptım. Mekan olarak gene aynı yeri tercih ettim, Kozyatağı Bağ Pastanesi. Mekanın üst katı çok sayıda çocuğun rahatlıkla koşup oynayabileceği kadar geniş. Burada genelde doğum günü kutlamaları yapılıyor, hem yetişkinler hem çocuklar için masalar ve oldukça büyük bir çocuk oyun odası var. Geçen senede bu senede hepimiz mekandan memnun kaldık, hoş bu sene çocuklar bütün yerleri sim yapınca onlar bizden ne kadar memnun kaldı bilemiyorum :)
 
Geçen sene 22 çocuğun katıldığı partimize bu sene minik kızım Esin dahil 29 çocuk katıldı, çocukların hiçbiri yerinde durmadığı için hepsinin bir arada resmini çekmemiz mümkün olmadı ama hepsinin genel olarak eğlendiğini söyleyebilirim. Partiye hazırlanırken gene çocuklar arasında çekiliş yaptım ve herkes bir başka çocuğa hediye aldı. Sağolsun Poyraz'ın teyzesi Noel Baba kostümü giyip çocuklara hediyelerini dağıttı. Masadaki hediyeleri gören çocuklar noel babayı sabırsızlıkla bekledi.
 
 
Açılan hediyelerle hemen orada oynandı :)
 
 
Bağ pastanesini oyun alanı oldukça geniş, top havuzu ve daha birçok oyuncak var. Çocuklar oyun odasında doyasıya eğlendi.
 
 
Geçen sene çocuklar için etkinlik masası oluşturmuştuk ve çocukların çoğu oyun odası yerine masa başında etkinlik yapmayı tercih etmişti bu yüzden bu yılda önceden etkinlikler düşündüm ve malzemeleri hazırladık. Makarnadan yılbaşı kartı yapmaları için malzemeler getirdik, yılbaşı temalı boyama sayfaları bastım, kırmızı kartondan çoraplar kestim hepsine, boyalar, fırçalar, süslemeleri için stickerlar, simler getirdik.
 
 
Çocuklar partinin başından sonuna kadar gelip gidip masada vakit geçirdiler, güzel şeyler yaptılar. Sadece çocuklar değil anneler de faaliyet yaptı :)
 
 
Onur'un annesi Emine parti için 30 çocuğa çok şirin kardanadam kurabiyeleri yaptı, çocuklar kurabiyeleri çok beğendi. Emine aynı zamanda hoşgeldin 2015 çerçevemizi yaptı ve yılbaşı kartlarının malzemelerinide hazırladı.
 
 
Çocuklar eğlenirken anneler rahat rahat yemek yeyip, sohbet etti.
 
 
Sadece çocuklar mı yeni yılda hediye alır? Anneleri de unutmadım, onlar içinde minik bir çekiliş hazırladım. Annelerin çekilişinde 2 sponsorumuz vardı. Leblebi markasının yaratıcısı Zümra , 3 anneye bence harika bir hediye olan konsept doğumgünü fotoğraf çekimi hediye etti.
 
http://fikonunbahcesinden.blogspot.com.tr/ açan Tipi ise harika bir köy paketi hediye etti. Uludağın mis gibi köyünden köylülerin yetiştirdiği ürünleri bizlerle buluşturan harika bir girişim. Ürünlerin hepsi doğal, katkısız, organik, mail grubuna üye olup bilgi alabilirsiniz.

 
Bende anneler için kitap, takı gibi hediyeler hazırladım, çekilişle annelere hediyelerimizi dağıttık umarım herkes beğenmiştir :) Selfiesiz olmaz tabii ki diyerek parti bitmeden selfiemizide çektik.
 
 
Partiye gelip hem Noel baba olan hemde minik kızım Esin'e bakan ablama, partinin büyük kısmında uyuyup uyanık olduğunda da ağlayıp huysuzluk yapmayan tatlı kızım Esine, yardımları için Emine'ye teşekkürler. Başta canım oğlum Poyraz olmak üzere tüm çocukların ve tüm annelerin yeni yılı kutlu olsun. Çok mutlu, sağlıklı, umut dolu bir 2015 geçirelim hep birlikte...
 
 

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder