18 Haziran 2020 Perşembe

Poyraz 10 Yaşında :)


Poyraz henüz karnımdayken yazmaya başladığım ve 6 sene boyunca yazdığım bloga ani bir kararla geri dönmeye karar verdik :) Verdik diyorum çünkü dün akşam Poyraz blogu keşfetti, bir kısmını okudu, çok hoşuna gitti ve bugün hadi tekrar yazalım dedi bana. Şu anda kendisi de yanımda kendi bilgisayarında yazıyor yani o da yazacak bloga bundan sonra :) 

Poyraz 6 yaşına geldiğinde blogu bırakmıştım zira artık bir kardeşi vardı. Esin 1 yaşına gelince iş hayatına geri döndüm ve hem iş hem 2 çocuk hem bloga vakit ayıramadım. Hatta Esin'e bir blog açmamış olmak da sanırım her zaman içimde uhde olarak kalacak.


Poyraz şu anda tam 10,5 yaşında kardeşi Esin ise 6 yaşına yeni girdi. Her kardeş gibi bazen çok iyi anlaşıp bazen de birbirlerini yiyorlar :) Ama genel olarak Poyraz kardeşini çok seviyor diyebilirim. 
2020 yılının başında ortaya çıkan Coronavirus salgını nedeniyle 3 aydır okula gidemiyorlar ve evde beraber vakit geçiriyorlar. Bazen oyun bazen kavga derken idare ediyorlar. Poyraz bu sene ortaokula başladı 5.sınıfı bitirdi ve seneye 6.sınıf olacak. Maalesef ders çalışmayı seven bir çocuk değil :/ şu ana kadar hep dersleri iyiydi gerçi ama ders çalış deyince çocuğun tüyleri diken diken oluyor genelde :/ Kitap okumayı seviyor hemen hemen her gün okuyor, bunun dışında vaktinin çoğunda bilgisayarında oyun oynamak istiyor bu konuda anlaşamıyoruz kendisiyle ama orta yolu bulmaya çalışıyoruz karşılıklı. 

Aşırı derecede evi seven bir çocuk mümkünse hiç evden çıkmak istemiyor, karantina tam ona göreydi. Yaş itibariyle artık tüm işlerini kendi yapabiliyor ama gene de bizden yardım istediği zamanlar da oluyor. Bu yaşa kadar hep zayıf bir çocuktu hatta yıkarken kemikleri sayılıyor diye üzülürdüm ama 3 aylık karantina süresince kilo aldı, büyüdü resmen gözümüzün önünde :) 


Aradan geçen 5 yılı yavaş yavaş geriye dönük olarak yazmayı düşünüyoruz. Dün Poyraz blogu keşfedip bugün heyecanla okuyunca ne güzel bir hatıra bıraktığımı bir kez daha anladım. Birlikte istatistiklere baktık blogu 10 senede 2 milyona yakın kişi ziyaret etmiş sayı ona çok geldi şaşırdı. Ona dedim ki kimse ziyaret etmese bile önemli değil ben bunları sen büyüyünce oku diye yazdım ve o gün geldi büyüdü ve okudu :))

Seni seviyorum Poyraz :)

1 yorum:

  1. Canım Poyraz :-) Geç sayılmaz, güzeller güzeli Esin için de bir pembe blog açabilirsin bence.

    YanıtlaSil